November 2017

Në Shqipëri shënohet 73-vjetori i Çlirimit

Shqipëria shënoi  73-vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazi-fashistë, ndërsa me rastin e kësaj dite që është festë zyrtare janë zhvilluar disa aktivitete të larmishme. Zyrtarë të lartë të shtetit dhe…
Kosova njihet nga Madagaskari

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pranuar zyrtarisht notën verbale të njohjes së Kosovës nga Madagaskari. Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Republikës së…Festa e Flamurit, Prishtina vishet kuq e zi

Festa e 28 Nëntorit po ndihet në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, ku të gjitha rrugët  janë veshur kuq e zi. Komuna e Prishtinës ka vendosur flamujt kombëtarë në rrugët kryesore,…
Apple me prodhim te ri iPhone SE

Apple do të nxjerrë në shitje një gjeneratë të dytë të iPhone SE në gjysmën e parë të 2018-ës sipas medias Kineze Economic Daily News. Sipas raportit, iPhone SE 2…