RELIGJION

10 Doktorët më të mirë në botë

10 Doktorët më të mirë në botë: 1-Kurani. 2-Pirja e shumtë e ujit. 3-Gjumi i mjaftueshëm natën. 4-Marrja e ajrit të pastër. 5-Ecja 1-2 orë në ditë. 6-Ushqimi i shëndetshëm…AKTUALITETKULTURËTEKNOLOGJI

Rreziqet që vijnë nga karikuesit e falsifikuar

Autoritetet amerikane kanë paralajmëruar përdoruesit për rreziqet potenciale që vijnë nga mbushësit e falsifikuar (karikuesit) e Apple. “Trading Standards”, e cila ka kryer testimet ka thënë që këta mbushës elektronik…
BOTA

Treni shtyp dy të rinj shqiptarë në Milano

Dy të rinj shqiptarë kanë humbur tragjikisht jetën, pasi u përplasën nga treni. Ngjarja e rëndë ndodhi në periferi te Milanos. “Corriere Della Sera”, dy të shqiptarët, të moshës 25…RAJONISPORT

Hamati blerja e re e Vllaznise

Julian Hamati eshte lojtari me I ri I ekipit te basketbollit te Vllaznise. Ai la Kamzen dhe prej dy ditesh po stervitet me kuqeblute me te cilet ka nenshkruar edhe…
SHËNDETI

Aleatët natyrorë të metabolizmit

Uji dhe toka, sipas mjekësisë tradicionale kineze, janë elementët e domosdoshëm për shndërrimin dimëror të organizmit: kjo traditë e vjetër kulturore thekson për shembull se i ftohti i than indet…