August 2017

Pannuçi, lë jashtë liste Xhakën

Trajneri i kombëtares shqiptare të Futbollit, Christian Pannuçi, ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës. 24 futbollistët do të jenë në gatishmëri të italianit në…


Taksitë ujore

Francezi i apasionuar pas jahteve, Alain Thebault kërkon ta përdorë dizajnin e mjetit lundrues me të cilin vendosi rekord në vitin 2009 për të krijuar një shërbim të pastër e…
Profeti i nderuar dhe dy grupe njerëzish

Një ditë prej ditësh, Profeti (a.s.) po hynte në xhami (në Medine). Papritur, sytë i shkuan te dy grupe të ndara, çdonjëri nga të  cilët kishte formuar një rreth. Njëri…Shafrani lufton kancerin

Shafrani nuk është vetëm një erëz, por edhe një armë kundër kancerit. Në Indi, aty ku konsumi i tij është tepër i lartë, është vënë re se ka shumë pak…Refugjatët ndërrojnë itinerarin

Policia rumune ndali para pak ditësh një gomone me migrantë ilegalë. Duket se Deti i Zi po shihet si alternativë e re nga kontrabandistët pas vështirësimit të itinerarit të Mesdheut….