Aktualitet
“Shqipëria, vend i sigurt për të udhëtuar”

Pas ngjarjeve që tronditën Turqinë kur nga një sulm terrorist në aeroportin ndërkombëtar Ataturk humbën jetën 45 persona, zyra britanike Foreign and Commonwealth Office (FCO) e cila ka rifreskuar hartën…
Asgjësohen dy parcela me drogë në Lezhë

Policia e Lezhës në një operacion antidroge ka zbuluar dy parcela dhe nje ullishte që ishin mbjellur me kanabis sativa. Efektivet e policise asgjësuan me anë të djegies 3000 bimë…


Spiro Ksera kërkon gjykim të shkurtuar

Ish-ministri i Punës Spiro Kseara ka kërkuar gjykim të shkurtuar në procesin ku akuzohet për vjedhje duke shpërdoruar detyrën. Kërkesa është pranuar nga togat e zeza dhe Ksera përfiton uljen…