SportMan. United në gjurmët e “yllit” italian

Andrea Belotti ka përfunduar në lupën edhe të Manchester United. Paraqitjet e shkëlqyera të sulmuesit të Torinos këtë sezon nuk kanë ngelë pa u vënë re as nga tekniku portugez…
Dopingu, IOC skualifikon 3 sportistë të tjerë

Sportistë të tjerë ndëshkohen nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar për shkak të përdorimit të substancave të dopingut. Këtë radhë bëhet fjalë për pjesëmarrës në Lojërat Olimpike të Londrës, ku ata që…Vllaznia përballë Kuksit

Vllaznia do të kërkojë fitore ndaj Kukësit. Kështu shprehet trajneri i Vllaznisë Armando Cungu në prag të kësaj përballjeje Trajneri Cungu dha edhe një lajm tjetër, firmosjen e mbrojtësit Muleno…Sherr edhe në mort, përplasen Qerimaj dhe Gjoza

Komuniteti i peshëngritjes dhe i sportit në përgjithësi, i ka dhënë mesditën e së enjtes, lamtumirën, kampionët më të madh të historisë së sportit shqiptar, Ymer Pampurit, i ndarë nga…