Sport
Fjala e lamtumires e De Biasit

Giani de Biasi zyrtarizon largimin e tij nga drejtimi i kombëtares shqiptare.  Kreu i FSHF-së nënvizoi disa herë se vendimi për largimin ishte marrë nga vetë De Biasi dhe se…Messi, futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave

Revista “Voetbal International” përzgjedh argjentinasin Lionel Messi si futbollistin më të mirë të të gjitha kohërave. Revista prestigjioze e themeluar në vitin 1962, ka përpiluar një listë të 100 futbollistëve…


De Biasi publikon listën e lojtarëve

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për miqësoren kundër Luksemburgut dhe atë kualifikues ndaj Izraelit. Pas sherrit, tekniku italian ka lënë jashtë…
Biznesmeni rus dëshiron ta blejë Arsenalin

Biznesmeni rus me origjinë nga Uzbekistani, Alisher Usmanov, ka ofruar një miliard paund për të marrë nën pronësi shumicën e aksioneve të klubit anglez të futbollit Arsenal. Siç raportojnë nga…