Ministri i jashtëm shqiptar, Bushati reagon pas sulmit terrorist ne Nju York

Tetë persona humbën jetën dhe 11 të tjerë mbeten të plagosur gjatë një sulmi terrorist mbrëmjen e kaluar në Nju Jork.

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka reaguar lidhur me këtë ngjarje të rëndë duke shprehur solidaritet me familjet e viktimave.

“Të trishtuar nga lajmet që vijnë nga Nju Jorku. Mendimet tona janë me viktimat e këtij sulmi frikacak dhe familjet e tyre”, shkruan ministri Bushati në Twitter.

Aktualitet