Sport

Arsenali e nis me fitore vitin 2017

Arsenali ka fituar në shtëpi ndaj Crystal Palace me rezultat 2-0. Skuadra e Arsene Wenger ka treguar formë të mirë në ndeshjen e parë të vitit të ri, duke arritur…

Amir Abrashi rinovon kontratën me Frajburgun

Amir Abrashi ka rinovuar kontratën si futbollist i Bundesligës. Mesfushori i kombëtares merr shpërblimin e merituar për nivelin e lartë që ka treguar në elitën e Gjermanisë E kaloi me…Reali nis përgatitjet për Botërorin e Klubeve

Reali i Madridit mbërriti në Japoni, ku do të luajë Botërorin e Klubeve. Skuadra “merengues” zhvilloi seancën e parë stërvitore në stadiumin e Jokohamës, për ndeshjen e së enjtes ndaj…


Hamati blerja e re e Vllaznise

Julian Hamati eshte lojtari me I ri I ekipit te basketbollit te Vllaznise. Ai la Kamzen dhe prej dy ditesh po stervitet me kuqeblute me te cilet ka nenshkruar edhe…


Cristiano Ronaldo do të fitojë Topin e Artë

Cristiano Ronaldo do të fitojë Topin e Artë, që nga ky vit organizohet nga “France Football”. Lajmi është publikuar nga gazeta spanjolle “Mundo Deportivo”, që shton se është përcaktuar e…


Carlos Tevez drejt Kinës

Carlos Tevez është pranë nënshkrimit të kontratës më të favorshme ekonomikisht të karrierës së tij. Sulmuesi argjentinas është pranë ekipit kinez të Shanghai Shenhua që është gati ta paguajë 40…