Sport


Michael Schumacher nuk qëndron dot në këmbë

Avokati i Michael Schumacher ka shpjeguar para gjykatësve gjendjen e klientit të tij, pas padisë që familja e kampionit të “Formula 1” bëri ndaj revistës gjermane “Bunte”. Në një artikull…Ndeshja Shqipëri- Maqedoni, riluhet sot në 14.00

Menjëherë pas ndërprerjes së ndeshjes Shqipëri – Maqedoni, zyrtarët e FIFA-s, UEFA-s si dhe përfaqësuesit e të dy skuadrave janë mbledhur në ambientet e stadiumit “Loro Boriçi” për të diskutuar…

Kelmendi fitoi medaljen olimpike

Majlinda Kelmendi realizoi një mrekulli të vërtetë duke fituar medaljen e artë olimpike në Olimpiadën e parw, ku Kosova u lejua të merrte pjesë. Xhudistja shqiptare u shpall kampione në…