Thaçi fton deputetët pa dallim partie, të jenë të bashkuar për ratifikimin e demarkacionit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është deklaruar pas vendimi të Qeverisë së Kosovës për të proceduar në Kuvendin e Kosovës raportin për marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi.

Me këtë rast, Thaçi, ka përgëzuar Qeverinë e Kosovës për vendimin e marrë duke thënë se do të besoj në vullnetin politik dhe shtetërore të përfaqësuesve të Kosovës.

Gjithashtu ai ka ftuar të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës që pavarësisht përkatësisë partiake, të jenë të bashkuar në ratifikimin e kësaj marrëveshje ndër-shtetërore, transmeton Indeksonline

Aktualitet