Thethi i bllokuar nga bora, banori thirrje për ndihmë: Ju lutem…

“Pa drita, pa rruge, pa shërbim mjekësor, pa asgjë, vetëm me forcat tona, itu në lagjen time, itash ka 50 cm borë, rrugët e bllokume, nëse asht mundësia me kthy kryet nga Thethi, gjendjen e kena shumë të keqe”. Kjo është thirrja që bën ky banor i Thethit, pasi tregon veshtirësitë me të cilat po përballet ai dhe banorët e tjerë te zonës, sipas tij të harruar.

Denoncimin e ka bërë deputeti i PD-së, Bardh Spahia, përmes një shënimi në faqen e tij në FB, teksa shkruar se po ndjek nga terreni situatën e rënduar në Dajç dhe Rrethina.

Aktualitet