Vasili: Amerikanët folën qartë, por Kryeministri në krizë i shtrembëron

Sa herë ka deklarata politike nga ndërkombëtarët, politikanët në Shqipëri i lexojnë dhe i përçojnë tek publiku si mbështetje ndaj tyre. Kështu ka ndodhur edhe kësaj radhe me deklaratën e ambasadorit Lu dhe zyrtarit të DASH, Yee. Rama tha se ata u shprehën qartë në mbështetje të qeverisë, ndërsa për LSI ato ishin kundër qeverisë.

Petrit Vasilit në statusi e tij në facebook thotë:
Amerikanet Lu dhe Hoyt Yee folen drejt e thane: Askush s’mund te jete mbi ligjin. Kryeministri ne hall doli mbi ligjin dhe beri gjyq politik, qe te mos gjykohen te tijët dhe ai vete.

Lu dhe Hoyt Yee thone: Te dale e verteta. Kryeministri i trembur i ngre barrikade dhe voton kunder te vertetes qe ajo te mbytet e te mos dale.

Hoyt Yee thote: Mbeshtesim plotesisht prokuroret dhe gjykatesit. Kryeministri ne panik i sulmon pacipesisht ata dhe do qe ty mbylle gojen.

 

Aktualitet