Basha: Rama shkel ligjin për të mbrojtur Tahirin

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas mbledhjes së grupit parlamentar deklaroi se kryeministri Edi Rama “ka shkelur Kushtetutën dhe ligjin për të mbrojtur Saimir Tahirin”.

Kreu i PD-së shtoi se “vendi është në krizë totale kushtetuese”.

“Edi Rama ka marrë fund si kryeministër. Rama ka frikë nga hetimet pasi ato do të zbulojnë lidhjet e tjera të kupolës me krimin”, tha Basha.

Aktualitet