Presidenti i Turqisë, Erdogan uron kryeministrin Rama për fitoren…

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, uroi sot kryeministrin Edi Rama për fitoren e zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit.

“Përgëzime për fitoren spektakolare. Kjo fitore forcon marrëdhëniet tona”, thuhet në mesazhin e urimit të Erdogan për kryeministrin Rama.

Ai thekson se “Shqipëria dhe Turqia janë partnere strategjike”.

Gjithashtu, presidenti Erdogan i ka uruar edhe festën e Bajramit

Aktualitet