Chelsea del kampion, Antonio Conte feston si i “çmendur”

Chelsea arriti të siguronte titullin kampion në Premierligë dje në mbrëmje pas fitores 1-0 ndaj WBA.

Një gol i shënuar nga sulmuesi Batshuayi, ia dhuroi fitoren dhe titullin skuadrës nga Londra.

“Arkitekti” i skuadrës, Antonio Conte, i cili ka bërë një punë të madhe që të ketë sukses, nuk ka mundur të përmbahet tek goli i Chelsea, duke bërë një festim të stilit të tij.

Aktualitet