Ramos paralajmëron Higuainin

Mbrojtësi i Realit të Madridit Serxho Ramos është shprehur se sulmuesin e juventusit Gonzalo Higuain e ka mik por në fushë do të jetë një përballje e vështirë për të, nuk do t’i jap kikirikë, ka thënë Ramos.

“Higuain është një shok i mirë i im dhe ne kemi marrëdhënie shumë të mira që kur ishte në Real. Por, në fushë nuk do t’i jap kikirikë”, u shpreh Ramos.

Të dy lojtarët kanë luajtur 6 sezone bashkë tek Reali iMadridit, Higuain më pas u largua për tek Napoli dhe më pas Juventusi.

Aktualitet