January 2018

Moti, reshje shiu dhe dëbore

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të karakterizohet nga mot me vranësira mesatare dhe të dendura. Sipas Shërbimit Meteorologjik priten reshje shiu të herëpashershme me intensitet mesatar, lokalisht shtrëngatë…


58% e Vetëvendosjes kundër Albin Kurtit?!

7 nga 10 kandidatët për deputetë më të votuar të Lëvizjes Vetëvendosje kanë shprehur pakënaqësitë e tyre ndaj Albin Kurtit. Përveç numrit, këta kandidatë për deputetë kanë edhe më shumë…
Shperthim ekspolizivi ne Shkoder…

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur paraditen e sotme në lagjen “Rus” të Shkodrës. Nga shpërthimi dyshohet se kanë mbetur të plagosur tre persona. Burime nga Polica bëjnë të ditur…


Bashkim Fino kandidat për drejtimin e FSHF-së

Deputeti i Partisë Socialiste dhe ish-kryeministri i Shqipërisë, Bashkim Fino, ka shpallur zyrtarisht kandidimin për të marrë drejtimin e Federatës Shqiptare të Futbollit. Ai theksoi se Lushnja dhe Flamurtari kanë…