November 2017

Kualifikohen Barça e Bajern

Bajern dhe Barcelona janë 2 skuadrat e radhës që siguruan një vend në 1/8 e Uefa Champions League. Në Grupin C, Çelsi e preu biletën që pasdite pasi mundi 4-0…Liban – Kryeministri Saad Hariri pezullon dorëheqjen

Kryeministri libanez, Saad Hariri njoftoi pezullimin e dorëheqjes së tij të papritur, në pritje të konsultimeve për disa çështje të mprehta, përfshirë edhe përfshirjen në konflikte rajonale të Hizbullahut të…


Muzikali turk “Legjenda e Zogut Feniks” në Tiranë

Mbrëmjen e të martës nën kujdesin e Presidencës turke në rrugëtimin drejt Ballkanit është organizuar në Tiranë  Muzikali “Zümrüd-ü Anka” “Legjenda e Zogut Feniks” duke sjellë për artdashësit kulturën dhe…PDK-ja shpresa për rikthimin e Prizrenit

Zgjedhjet e 19 nëntorit rezultuan me humbje të lehtë të Partisë Demokratike të Kosovës karshi Lëvizjes “Vetëvendosje”  në Prizren. Mirëpo, dega e PDK-së në këtë komunë ka bërë disa ankesa…


Rama: Së shpejti vjen ‘Air Albania’

Kryeministri Edi Rama njofton se së shpejti Shqipëria do të ketë një linjë ajrore. Kreu i qeverisë ka postuar një foto në profilin e tij në Facebook të një avioni…
Shkupi nderon Faik Konicën në pullë postare

  Në prag të Kongresit të Manastirit, Shkupi promovoi pullë postare me figurën e Faik Konicës. 75 vite nga vdekja e këtij personaliteti shqiptar, në tirazh prej 6000 ekzemplarësh dhe…