September 2017

Presidenti Meta, vizitë zyrtare në Gjermani

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nis sot një vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë. Zyra e shtypit e presidencës  bën të ditur se Meta është  ftuar nga homologu i tij, Frank-Walter Steimeier. Gjatë kësaj…


Nga viti 1912, ekspozohen 71 vulat e shtetit shqiptar

Muzeu Historik Kombëtar në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Arkivave çelin ditën e hënë me 25 shtator, ekspozitën “Vula të institucioneve të shtetit shqiptar”. 71 vulat e prezantuara në…


Këto fjalë ja vlen për t’i lexuar!

Gruaja thotë: Pasi që kishin kaluan 18 vite martesë me burrin, dhe brenda gjithë kësaj periudhe përgatitje të ushqimit për familjen, në fund  përgatita darkën më të keqe të jetës…Fillojnë shitjet e iPhone 8

Në Kinë ka dalë në shitje iPhone dhe interesi ishte i menjëhershëm: radhë të gjata njerëzish janë mbledhur përpara dyqaneve në Pekin, Shangai dhe Hong Kong për të marrë më…


Vuçiç: Nuk ka karrige për Kosovën në OKB

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç tha sot se në OKB nuk ka karrige për Kosovën që të bëhet anëtare e saj. “Unë pothuajse jam i sigurt se nuk ka asgjë për ta”, u…


Merkel do të drejtojë sërish koalicionin qeverisës

Sipas rezultateve zyrtare të pjesshme që ka publikuar Autoriteti Federal Zgjedhor i Gjermanisë partitë e Unionit Kristian (CDU/CSU) kanë dalë forca e parë politike duke marrë 33% të votave. Mirëpo ky është…