June 2017
Nikotina shkatërron strukturën e trurit

Nikotina nga cigarja e duhanit krijon varësi sikur droga, sepse në trurin të duhanpirësit ndodhin ndryshime kimike, të ngjashme me ato të cilat në trurin e minjve shkaktojnë kokaina, heroina…


Basha: Duhen luftuar bandat e rrezikshme

Paraditen e së martës është lajmëruar një dalje për mediat e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Ai pritet të komentojë humbjen e zgjedhjeve të 25 qershorit si dhe do…Donald Trump mesazh urimi me rastin e Fitër Bajramit

“Në emër të popullit amerikan, unë dhe bashkëshortja ime Melania u shprehim urimet tona më të ngrohta muslimanëve, të cilët festojnë Fitër Bajramin”, është shprehur presidenti amerikan Trump. Presidenti i…


Festa e Fitër Bajramit

Qytetarët theksojnë se pavarësisht kushteve apo mundësive financiare, ata arrijnë që të përgatiten mjaftueshëm për t’i shijuar ushqimet tradicionale të kësaj feste bashkërisht me familjen e tyre. Në prag të…


PS mbyll fushatën në Tiranë

Partia Socialiste mbylli fushatën e saj elektorale në kryeqytet me një miting në sheshin Nënë Tereza, për të cilin theksoi se asnjë autobus me militantë nuk kishte mbërritur nga jashtë…