June 2017Shiriti në vend të gjilpërës

Sipas një artikulli të publikuar në revistën “Lancet”, ky shirit i cili është krijuar sidomos për ata që i frikësohen gjilpërës, do të mundësojë që shumë persona të bëjnë vaksinimin…


Gjetja origjinale e maturantes nga Kukësi

Këto ditë në qytete të ndryshme po mbahen mbrëmjet e maturës, ku kryesisht vajzat janë më në siklet për veshjen e tyre, duke bërë shpenzime marramendëse që nga fustani, tualeti…


Cristiano Ronaldo prezanton binjakët

Cristiano Ronaldo i ka prezantuar botës binjakët e porsalindur me një fotografi në Instagram, ku shihet duke i mbajtur të dy në duar. “I lumtur që jam me dy dashuritë…


Prokuroria kërkon burgosjen e ish-kryeministrit

Prokuroria Publike Speciale kërkon paraburgim dhe masë ndalese për Nikolla Gruevski, Mile Janakievski, Gordana Jankullovska, Kiril Bozhinovski dhe Martin Protugjer për rastin “Titanik”, që ka të bëjë me mashtrime zgjedhore….


Kujdes nga temperaturat e fundjavës

Dita e shtunë do të shënojë temperatura mjaft të larta që do të kulmojnë me 40 gradë Celsius në mesditë, ndaj meteorologët keshillojnë qytetarët të bëjnë kujdes. Masa kryesore që…