May 2017
Qytetin i librit, 12 librari për 2000 banorë

Jeni duke kërkuar për parajsën e të apasionuarve pas librit, mendojmë se e kemi gjetur atë! Urueña – një qytet i vogël mbrapa mureve të kështjellës mesjetare në Spanjë, është…


Biznesmeni rus dëshiron ta blejë Arsenalin

Biznesmeni rus me origjinë nga Uzbekistani, Alisher Usmanov, ka ofruar një miliard paund për të marrë nën pronësi shumicën e aksioneve të klubit anglez të futbollit Arsenal. Siç raportojnë nga…


Pezullohet vendimi për arrestimin e Albin Kurtit

Gjykata themelore e Prishtinës ka vendosur që të pezullojë vendimin për ndalimin dhe arrestimin e Albin Kurtit, kandidatit për kryeministër të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje. Kurti akuzohet për përdorim  arme,…

Marrëveshja politike Rama-Basha

Marrëveshja u krye, por me çfarë nis zbatimi i saj. Puna është tek negociatorëve oerd bylykashi dhe engjëll agaci. Pas finalizimit të marrëveshjeve për dekriminalizimin dhe P)aketën Kushtetuese të Drejtësisë,…