April 2017

Instagramin mund ta përdorim pa internet

Ju mund të hapni Instagram-in, të përdorni opsionin “search” si edhe të bëjnë “unlike” (të heqësh pëlqimin) apo “unfollow” (nuk e ndjek më). Sigurisht që ka edhe një kleçkë, përndryshe…


Kush e fitoi koncensionin e laboratoreve spitalore?

Ministria e Shëndetësisë shpall fituesin e koncesionit të shërbimit të laboratoreve spitalore. Ajo është “Labopharma Sh.p.k” me 41.7 % të aksioneve në bashkëpunim me dy kompani të huaja Exalab France,…


Ibra nuk dorëzohet

Sulmuesi suedez, i cili në tetor do të festojë 36-vjetorin e lindjes, foli për herë të parë për atë çfarë ndodhi dhe këtë e bëri nëpërmjet një postimi në profilin…
Rama: Investimet në kulturë s’janë luks

Kryeministrit Edi Rama, nga parku arkeologjik i Apollonisë në Fier tha se investimet në kulturë shihen si investime luksi, por sipas tij e kundërta është e vërtetë. “Çdo monument kulture i…Mbyllet protesta paqësore e PD

Ka zgjatur fiks 60 minuta protesta e PD në 5 kryqëzime kryesore në vend. Në fund lideri demokrat Lulzim Basha ka mbajtur nëj fjalim të shkurtër nga sheshi Shqiponja ku…