March 2017

Të mirat që vijnë nga konsumi i kafes

Dy filxhanë kafeje në ditë ulin rrezikun për dëmtimet që shkakton alkooli në mëlçi. Sipas ekspertëve, konsumi i rregullt i kafesë, ul rrezikun e cizorës së mëlçisë me 44 për…
Ballkani dhe arratisja nga identiteti ballkanik

Paragjykimi i përhapur që Ballkani nuk është pjesë e qytetërimit perëndimor, vonesat në integrimet evropiane i shtyjnë vendet e këtij rajoni drejt një arratisjeje nga ‘identiteti ballkanik’. Ballkani në histori…Superjahti Bugatti

Kur mendon ‘makina luksoze’, mendon Bugatti-n. Ndërsa tani, kur të mendoni jahte luksoze, do të mendoni Bugatti Ninietti 66. Ninietti 66 është super jaht, bazuar në dizajnin e super-makinës Bugatti…De Biasi leksione gazetarëve

“Jemi këtu për të bërë sa më mirë në një ndeshje të tillë. Është e vërtetë ajo që kam parë në transmetimet tuaja, në shkrime apo në të përditshmet sportive,…


Presidenti dekreton katër ministrat e rinj

Ashtu siç pritej, presidenti i Bujar Nishani ka dekretuar katër ministrat e rinj të kabinettit. Kështu, kreu i shtetit dekreton emërimin e ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinë, Olta Xhaçka,…


Mënyra më e mirë për t’u dobësuar

Ndiqni këto 3 rregulla çdo mëngjes dhe do të arrini rezultate të kënaqshme brenda pak kohësh. Hani sapo të zgjoheni: Studimet kanë treguar se ngrënia e mëngjesit ndihmon në përshpejtimin…