March 2017


Ja pse duhet të konsumojmë patëllxhanët.

Patëllxhanët janë shumë ushqyes dhe i bëjnë mirë shëndetit tonë të përgjithshëm. Ata janë një burim i pasur i vitaminave dhe fibrave. Shumë dietologë, sipas “naturehealthandbeauty.com” sugjerojnë që njerëzit të…


Shqipëria në panairin e librit në Leipzig

Edhe këtë vit, letërsia shqipe është pjesë e panairit dhe festivalit  të librit në Leipzig, i cili do të mbahet mes datave 23- 26 mars, me autorë përfaqësues : Ridvan…
Tahiri dhe Nikolla do pyeten sot në Prokurori

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla dhe ish- ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri janë thirrur sot për t’u pyetur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Ata do të japin deklarime lidhur…
Meta dënon sulmin terrorist në Londër

Pas sulmit terrorist në Londër, kryetari i Kuvendit Ilir Meta i shprehu sot ngushëllimet dhe solidaritetin e plotë të Kuvendit të Shqipërisë me popullin britanik, në një letër ngushëllimi dërguar…