February 2017Kina po prodhon super-kompiuterin e vitit 2020

Superkompjuteri “Tienhi-3” prodhimi i së cilës ka filluar në Qendrën Kombëtare të Super Kompjuterit në qytetin Tiencin, do të jetë 10 herë më i shpejtë se “Sunway-TaihuLight”. Kina njoftoi se…


Basha deklaron se nuk tërhiqet

Në ditën përkujtimore të rrëzimit të bustit të ish-diktatoit Enver Hoxha, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, takoi protestuesit e vendosur para çadrës së kryeministrisë. Ai tha se ashtu si…Kujdes nga kanceri në gojë

Kanceri i gojës shfaqet si një plagë në gojë e cila shtrihet edhe te buzët, te gjuha, faqet e deri në laring (fyti). Nëse nuk diagnostikohet dhe nuk trajtohet me…


Ndeshja Kosovë-Turqi do të luhet në Shkodër

TFF: Për shkak të mungesës së një stadiumi i cili plotëson kriteret e UEFA-s, ndeshja Kosovë-Turqi do të luhet në Shqipëri. Ndeshja Kosovë-Turqi, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit FIFA…