January 2017

Zbardhen kandidatët për Këshillin e Emërimeve

  Plot 52 është numri i kandidatëve për të qënë anëtarë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Zyra e Kuvendit bën të ditur se katër institucione, Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Lartë,…Përmbytjet në ultësirën e Shkodrës

Disa banorë të zonës së Livadeve në Shkodër po tentojnë të hyjnë në grevë urie brenda ambjenteve të Prefekturës. Ata kanë marrë batanijet me vete dhe që në orët e…Egesta, studiuesja shkodrane që po mahnit Europën

Quhet Egesta Lopçi dhe ka mbaruar studimet në Bologna ku prej vitesh është e angazhuar në fushën kërkimore onkologjike në Itali pranë Istituto Clinico Humatinas. Gjatë kësaj periudhe ka botuar…


Sherr edhe në mort, përplasen Qerimaj dhe Gjoza

Komuniteti i peshëngritjes dhe i sportit në përgjithësi, i ka dhënë mesditën e së enjtes, lamtumirën, kampionët më të madh të historisë së sportit shqiptar, Ymer Pampurit, i ndarë nga…