January 2017

Rreziku që vjen nga furça e dhëmbëve

Duhet të blini një furçë të re dhëmbësh tani! Ajo që përdorni mund të përmbajë herres, feçe ose virusin përgjegjës për hepatitin A, B ose C. Brenda dy ditësh, furçat…


Vllaznia përballë Kuksit

Vllaznia do të kërkojë fitore ndaj Kukësit. Kështu shprehet trajneri i Vllaznisë Armando Cungu në prag të kësaj përballjeje Trajneri Cungu dha edhe një lajm tjetër, firmosjen e mbrojtësit Muleno…


Ndërpritet greva, reagon BSPSH

Greva e urisë e nisur ditën e djeshme në qytetin e Shkodrës nga disa banorë që kërkonin dëmshpërblime për shkak të përmbytjeve në vitet 2010-2011 është ndërprerë pas ndërhyrjes së…


29 të vdekur nga orteku

8 ditë nga tragjedia e ortekut të borës që përfshiu hotelin Rigopiano në provincën e Peskarës në Itali, janë mbyllur sot operacionet e shpëtimit në rekuperimin e të gjitha trupave të viktimave. Bilanci zyrtar…


Debat për votimin elektronik

Debate në Kuvend lidhur me votimin dhe numërimin elektronik. PD e quan thelbësore votimin dhe numërimin elektronik për zgjedhje të ndershme dhe të lira. Ndërkohë PS e quan alibi pasi…


Ato janë binjake por e pabesueshme

Kur mamaja e tyre u thotë të panjohurve se ato janë vajzat e saja dhe janë binjake, atyre u duket e pabesueshme. Dyshimi lind pasi Kalani dhe Jarani Dean kanë…