2017

Facebook di sekretet tuaja më të errëta

Opsioni në Facebook ‘Persona që mund të njihni”jo vetëm të lejon të gjesh miqtë e vjetër por mund të shndërrohet në një ‘Big Brother’ i cili është në gjendje të…


Ndeshja e fundjavës për 10 minuta 4 gola

Valencia mposhti Real Betisin me rezultat 6-3 në një ndeshje të çmendur. Në minutën e 79-të Valencia ishte në epërsi me rezultat 4-0, por ndeshja nuk kishte përfunduar këtu pasi…


Maqedoni, Zaev fiton zgjedhjet lokale

Partia e kryeministrit Zoran Zaev, LSDM, e konsideron veten fituesen e zgjedhjeve lokale në Maqedoni. Socialdemokratët udhëheqin në disa qytete, përfshirë Manastirin, si dhe në një sërë komunash të Shkupit,…


Këshilla se kur duhen konsumuar frutat

Tre racione në ditë me frutat e stinës, të pjekura dhe të lara mirë, janë një burim kripërash minerale dhe fibrash. Por dilema është se kur është më mirë t’i…