December 2016Jep dorëheqje Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaci ka dhënë dorëheqje nga posti i Kryetarit të Partisë Demokratike Shqiptare. Partinë do t’a drejtojë në mënyrë kolektive Këshilli Drejtues deri në Kongresin e jashtëzakonshëm,…


Rama: Duam të jemi në koalicion me LSI-në

“Ne do të fitojmë në zgjedhjet e ardhshme më shumë sesa në zgjedhjet e kaluara dhe patjetër që qëllimi ynë strategjik është të jemi bashkë në koalicion me LSI-në. Shumëkush…


Kapet në Muriqan me 24 kanabis sativa

Një 55 vjeçar u arrestua pasi në automjetin e tij u zbulua ngarkesa prej 24 kg kanabis sativa. Sipas policisë, në pranga përfundoi Islam Binjaku nga Tirana, i cili ka…Çfarë ndodh kur ju mpihet dora e majtë?

Me siguri nga dikush keni dëgjuar që kur mpihet dora e majtë është tregues i sigurt që do të pasojë infarkti. Mirëpo, a është kjo krejtësisht e saktë? Mpirja e…