November 2016
Rikthehet gripi i shpendëve,

Rikthehet sërish gripi i shpendëve në Europë, ndërsa Shqipëria ka ndaluar importin nga vendet e prekura. Lajmi është bërë publik nga ministria e Bujqësisë e cila njofton se pas vitit…Skemë korrupsioni në Universitetin e Shkodrës

Dy shefa të departamentit të historisë në universitetin “Luigj Gurakuqi” në Shkodrës së bashku me dy sekserë dhe katër studentë u vunë në pranga. Nga hetimet e Prokurorisë u zbulua…Rikthehet Sadiku në Kombëtaren Shqiptare

Lajme të mira për Kombëtaren Shqiptare nga kampionati zviceran. Armando, Sadiku, i cili u mungoi kuqezinjve në dy sfidat e fundit me Spanjën dhe Izraelin, kanë lënë pas dëmtimin duke…


Goditet me vezë e domate Ilir Beqaj

Pas ministres Nikolla radhën e kishte Beqaj. Një grup të rinjsh i zunë pritë teksa ministri futej në dikasterin që drejton duke e qëlluar me vezë, domate dhe paracetamol. Në…


Rreziku që vjen nga ushqimet “Fast Food”

Ushqimet “fast food” ndalojnë zhvillimin e trurit të fëmijëve duke rritur mundësitë e zhvillimit të sëmundjes mendore të Alzheimer. Sipas një studimi të publikuar në revistën shkencore të Psikiatrisë, sasia e…