April 2016

Vuçiç fiton zgjedhjet e parakohshme në Serbi

Partia Progresive Serbe (SNS), e kryeministrit Aleksandar Vuçiç fitoi dje zgjedhjet e parakohshme me një rezultat bindës duke marrë mbi 52 për qind të votave, sipas rezultateve paraprake. Vlen të…


Në Vlorë kapet peshkaqeni 4 metër i gjatë…

Disa peshkatarë kanë kapur sot në ujërat e Vlorës një peshkaqen rreth katër metër i gjatë. Peshkaqeni peshon rreth 400 kilogramë dhe është kapurvetëm 200 metër larg gjirit të Gramës.