Bota

Trump dënon sulmin terrorist të Barcelonës

Presidenti amerikan, Donald Trump dënoi të enjten sulmin terrorist në Barcelonë që shkaktoi vdekjen e të paktën 13 personave dhe më shumë se 100 të tjerë u plagosën, duke premtuar…
Sulm ndaj fëmijëve refugjatë afganë në Suedi

Në kryeqytetin e Suedisë, Stokholm, fëmijët afganë që protestonin përpara Zyrës së Emigrantëve u ndeshën me një sulm racist. Zëdhënësja e Zyrës së medias pranë Drejtorisë së Policisë së Stokholmit,…
Izraeli do të mbyllë televizionin “Al Jazeera”

zraeli e akuzon prej vitesh televizionin “Al Jazeera” për njëanshmëri në pasqyrimin e konfliktit kundër palestinezëve. Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu njoftoi në fund të korrikut se kërkonte ta dëbonte televizionin…


Shira të dendur në Stamboll

Stambolli është përfshirë nga reshjet më të rënda të shiut që prej vitit 2009, duke krijuar vështirësi për miliona njerëz në qytetin më të madh turk. Drejtoria e Përgjithshme e…