Bota

Shira të dendur në Stamboll

Stambolli është përfshirë nga reshjet më të rënda të shiut që prej vitit 2009, duke krijuar vështirësi për miliona njerëz në qytetin më të madh turk. Drejtoria e Përgjithshme e…


Donald Trump mesazh urimi me rastin e Fitër Bajramit

“Në emër të popullit amerikan, unë dhe bashkëshortja ime Melania u shprehim urimet tona më të ngrohta muslimanëve, të cilët festojnë Fitër Bajramin”, është shprehur presidenti amerikan Trump. Presidenti i…