Rajoni

Prokuroria kërkon burgosjen e ish-kryeministrit

Prokuroria Publike Speciale kërkon paraburgim dhe masë ndalese për Nikolla Gruevski, Mile Janakievski, Gordana Jankullovska, Kiril Bozhinovski dhe Martin Protugjer për rastin “Titanik”, që ka të bëjë me mashtrime zgjedhore….


Eurozona i jep 8.5 miliardë euro Greqisë

Ministrat e Financave të Eurozonës kanë dhënë dritën jeshile në samitin e së enjtes në Bruksel për të zhbllokuar këstin e radhës prej 8.5 miliardë euro për Greqinë. Jeroen Dijsselbloem,…


Hoyt Brian Yee: Ballkani, sfida serioze

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit, Hoyt Brian Yee, deklaroi në një seancë të mbajtur për Ballkanin Perëndimor në Senatin amerikan se rajoni përballet me sfidat më serioze që nga viti…


Kosovë, kush do e formojë qeverinë?

Në pritje të rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të së dielës, të tretat me radhë që kur Kosova shpalli pavarësinë në shkurt të vitit 2008, është e qartë…A do befasojnë zgjedhjet në Kosovë?

Kosova pritet të mbaj zgjedhjet parlamentare ditën e diel, por duket se këto zgjedhje do të jenë befasuese. Sipas një sondazhi të bërë nga një kompani amerikane ‘STRATEGIC INSIGHTS’ duket…