Rajoni

Mijëra shqiptarë po protestojnë në Shkup

Mijëra protestues shqiptarë kanë protesotuar pasditën e djeshme në Shkup. Protesta e thirrur nga Këshilli Opozitar ka filluar me marshimin nga Çairi dhe ka vazhduar me marshimin deri tek godina…
Koment – Konvergjenca Turqi-Arabi Saudite

Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz al-Saud, vizitoi Turqinë në përgjigje të ftesës së Presidentit Recep Tayyip Erdogan, si dhe mori pjesë në Samitin e Organizatës së Bashkëpunimit Islamik…