Rajoni

Kosovë, komunat e mëdha në balotazh

Në Kosovë po vazhdon numërimi i votave të zgjedhjeve të së dielës për pushtetin komunal.Koalicioni i organizatave jo qeveritare, Demokracia në Veprim, e cila vëzhgoi zgjedhjet e së dielës publikoi…


Arrestohen në Selanik agjentët e Gruevskit

Dy ish ushtarakë të Ish Republikës Jugosllave të Maqedonisë, të cilët janë të implikuar në skandalin e përgjimeve të qeverisë Gruevski gjatë viteve të kaluara, janë arrestuar në aeroportin “Maqedonia”…


Maqedoni, Zaev fiton zgjedhjet lokale

Partia e kryeministrit Zoran Zaev, LSDM, e konsideron veten fituesen e zgjedhjeve lokale në Maqedoni. Socialdemokratët udhëheqin në disa qytete, përfshirë Manastirin, si dhe në një sërë komunash të Shkupit,…
Vuçiç: Nuk ka karrige për Kosovën në OKB

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç tha sot se në OKB nuk ka karrige për Kosovën që të bëhet anëtare e saj. “Unë pothuajse jam i sigurt se nuk ka asgjë për ta”, u…