Kulturë

Qytetin i librit, 12 librari për 2000 banorë

Jeni duke kërkuar për parajsën e të apasionuarve pas librit, mendojmë se e kemi gjetur atë! Urueña – një qytet i vogël mbrapa mureve të kështjellës mesjetare në Spanjë, është…


Ndahet nga jeta kantautori Françesk Radi

Që kur doli në skenë në fillim të viteve ’90 kantautori Françesk Radi sikur ndante një të “fshehtë” me publikun e sapohyrë në liri. Ishte i njëjti ritëm psikik dhe…