Aktualitet


Shkodër, zjarr i madh në Malin Hebe

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë mbrëmë në orët e vona zonën e Malit Hebe, në Njësinë Administrative të Berdicës, në Shkodër. Zjarri ka rrezikuar rreth 40 shtëpi,…

Ngjarje e rëndë në plazhin e Velipojës.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në plazhin e Velipojës. Një tjetër pushues ka humbur jetën në çadër mesditën e të ejtës. Viktima ishte nga Shkodra dhe dyshohet se shkak…Bllokohet shpërndarja e dëftesave në shkolla

Në shkollat nëntë vjeçare dhe të mesme nuk ka nisur ende shpërndarja e dëftesave për nxënësit. Shkak është bërë mosrealizimi I tenderit për printimin e tyre nga Ministria e Arsimit….


Kujdes nga temperaturat e fundjavës

Dita e shtunë do të shënojë temperatura mjaft të larta që do të kulmojnë me 40 gradë Celsius në mesditë, ndaj meteorologët keshillojnë qytetarët të bëjnë kujdes. Masa kryesore që…