Aktualitet

Përurohet në Shkodër Muzeu Kombëtar “Marubi”

Është përuruar të hënën pasdite Muzeu i fotografisë  kombetare “Marubi” në Shkodër. Përveç autoriteve të larta shetërore, merrni pjesë të gjithë ambasadorët e vendeve europiane, si ai i Italisë, Zvicrës,…
Dita e luleve në Shkodër

Dita e Luleve, më 6 Maj, po kthehet nga viti në vit në një traditë festive për qytetin e Shkodrës. Organizimet për këtë ditë mbahen në mjedise të ndryshme të…


Në Vlorë kapet peshkaqeni 4 metër i gjatë…

Disa peshkatarë kanë kapur sot në ujërat e Vlorës një peshkaqen rreth katër metër i gjatë. Peshkaqeni peshon rreth 400 kilogramë dhe është kapurvetëm 200 metër larg gjirit të Gramës.