Aktualitet


Në Vlorë kapet peshkaqeni 4 metër i gjatë…

Disa peshkatarë kanë kapur sot në ujërat e Vlorës një peshkaqen rreth katër metër i gjatë. Peshkaqeni peshon rreth 400 kilogramë dhe është kapurvetëm 200 metër larg gjirit të Gramës.


Shqipëria nënshkruan marrëveshje me FBI

Në kuadër të vizitës së kryeministrit Rama në Washington, u zhvillua një takim në zyrat qendrore të FBI. Kryeministri Rama u prit nga Drejtori i FBI, James Comey. Gjatë këtij…