Aktualitet


Rama i uron ministrat teknikë. “Suksese në jetë”!

Kryeministri Edi Rama përshëndet dhe vlerëson punën e bërë nga ministrat teknike, të cilët ditën e djeshme dorëzuan zyrtarisht dorëheqjen. Duke i falenderuar ministrat teknikë të Partisë Demokratike për kontributin…Ulen vatrat e zjarreve: Sot numërohen vetëm 5

Përmirësohet dukshëm situata e zjarreve në të gjithë vendin. Emergjencat Civile raportojnë sot se janë shënuar 5 vatra zjarri në të gjithë vendin. Në qarkun Shkodër, Lezhë dhe Dibër janë…


Franca kthen 30 azilkërkues shqiptarë

Zv/ministrja e Punëve të Brendshme, Rovena Voda, nga Rinasi përcolli një mesazh për qytetarët shqiptarë që tentojnë të udhëtojnë në vendet e BE-së, duke theksuar se shanset për të përfituar…


Ministri Demiraj në planet e kabinetit Rama 2?!!

Shumkënd e ka habitur heshtja e opozitës gjatë këtyre ditëve, veçanërisht pas fakteve të rënda për përfshirjen e zyrtarëve të lartë të policisë dhe të ndonjë politikani në trafikun tronditës…


14 vatra zjarri në disa qarqe të vendit

Në operacionet për shuarjen e tyre janë angazhuar 98 zjarrfikës, 13 automjete zjarrfikëse, 140 efektivë nga Forcat të Armatosura, dhjetëra vullnetarë, si dhe punonjës të Policisë Pyjore, të Drejtorisë së…Shkodër, zjarr i madh në Malin Hebe

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë mbrëmë në orët e vona zonën e Malit Hebe, në Njësinë Administrative të Berdicës, në Shkodër. Zjarri ka rrezikuar rreth 40 shtëpi,…