Aktualitet


Një skodë përplas këmbësoren

Nje grua 55 vjece humbi jeten para shtepise se saj ndersa nje makine e mori para. Aksidenti ndodhi ne fshatin Boriç te Malesise se Madhe.  Sipas policise nje mjet tip…Skandal mjedisor, në brigjet e Ishmit

Rreth 200 koka derrash janë hedhur në brigjet e lumit Ishëm fare pranë Urës së Gjolës ku kalon ky lumë. Një banor duke shkuar tek toka e tij ka parë…


Ndërpritet greva, reagon BSPSH

Greva e urisë e nisur ditën e djeshme në qytetin e Shkodrës nga disa banorë që kërkonin dëmshpërblime për shkak të përmbytjeve në vitet 2010-2011 është ndërprerë pas ndërhyrjes së…


Zbardhen kandidatët për Këshillin e Emërimeve

  Plot 52 është numri i kandidatëve për të qënë anëtarë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Zyra e Kuvendit bën të ditur se katër institucione, Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Lartë,…


Egesta, studiuesja shkodrane që po mahnit Europën

Quhet Egesta Lopçi dhe ka mbaruar studimet në Bologna ku prej vitesh është e angazhuar në fushën kërkimore onkologjike në Itali pranë Istituto Clinico Humatinas. Gjatë kësaj periudhe ka botuar…