Teknologji

Superjahti Bugatti

Kur mendon ‘makina luksoze’, mendon Bugatti-n. Ndërsa tani, kur të mendoni jahte luksoze, do të mendoni Bugatti Ninietti 66. Ninietti 66 është super jaht, bazuar në dizajnin e super-makinës Bugatti…
Kina po prodhon super-kompiuterin e vitit 2020

Superkompjuteri “Tienhi-3” prodhimi i së cilës ka filluar në Qendrën Kombëtare të Super Kompjuterit në qytetin Tiencin, do të jetë 10 herë më i shpejtë se “Sunway-TaihuLight”. Kina njoftoi se…“CRISPR”, e ardhmja e mjekësisë

Një botë ku ADN mund të rishkruhet për të shëruar sëmundje vdekjeprurëse mund të bëhet realitet më shpejtë nga sa mendohej. Një grup shkencëtarësh kinezë, amerikanë dhe britanikë njoftuan se…


Gjigandi amerikan iPhone i risjell Apple

Apple është rikthyer në ditët e saj të arta sa u takon arkëtimeve nga shitja e pajisjes së saj më të famshme; iPhone. Gjiganti amerikan i teknologjisë bëri publike të…
Ato janë binjake por e pabesueshme

Kur mamaja e tyre u thotë të panjohurve se ato janë vajzat e saja dhe janë binjake, atyre u duket e pabesueshme. Dyshimi lind pasi Kalani dhe Jarani Dean kanë…