Teknologji
8 makinat më të besueshme në SHBA

Janë publikuar në Shtetet e Bashkuata të Amerikës, rezultatet e anketës vjetore mbi raportet e besueshmërisë ndaj makinave, të konsumatorëve amerikanë. Anketa bazohet në informacionin e mbledhur nga kompani që…


Taksitë ujore

Francezi i apasionuar pas jahteve, Alain Thebault kërkon ta përdorë dizajnin e mjetit lundrues me të cilin vendosi rekord në vitin 2009 për të krijuar një shërbim të pastër e…
Nokia 3310 do të jetë me versionin 3G

HMD Global dhe Nokia po punojnë në versionin e ri të modelit të popullarizuar Nokia 3310, i cili ka debutuar gjatë panairit të sivjetëm MWC. Versioni 3G i telefonit Nokia…


Vjen Facebook TV, quhet “Watch”

Pas shumë thashethemeve për “Facebook TV”, ai vjen vërtetë. Rrjeti social me 2 miliardë përdorues publikon “Watch”, një aneks për videot ku nxjerr episode, spektakle, ngjarje sportive që do të…