Sport

Ndeshja Shqipëri- Maqedoni, riluhet sot në 14.00

Menjëherë pas ndërprerjes së ndeshjes Shqipëri – Maqedoni, zyrtarët e FIFA-s, UEFA-s si dhe përfaqësuesit e të dy skuadrave janë mbledhur në ambientet e stadiumit “Loro Boriçi” për të diskutuar…

Kelmendi fitoi medaljen olimpike

Majlinda Kelmendi realizoi një mrekulli të vërtetë duke fituar medaljen e artë olimpike në Olimpiadën e parw, ku Kosova u lejua të merrte pjesë. Xhudistja shqiptare u shpall kampione në…

Ja momenti kur Cristiano Ronaldo ngriti trofeun

Portugalia është shpallur kampione e Evropës. Cristiano Ronaldo arriti më në fund që të fitojë trofeun e shumë pritur, atë të Evropës me Kombëtaren e tij. Megjithëse fati nuk ishte…