Sport


Gjermania nuk ndalet, barazon Anglia; fiton Polonia

Gjermania ruan ecurinë perfekte në kualifikueset e Botërorit 2018, duke fituar edhe ndeshjen e tretë në Grupin C përballë Irlandës së Veriut. “Panzerat” fituan 2-0 në sfidën e luajtur në…


DE BIASI: DHURUAM GOLAT NDAJ SPANJES!

Gianni de Biasi tregohet realist pas humbjes 2-0 me Spanjën në “Loro Boriçi”. Trajneri i Kuqezinjve vlerësoi paraqitjen e skuadrën në pjesën e parë, por theksoi se golat ishin të…


BALAJ: TANI ESHTE RRADHA E SPANJES!

Bekim Balaj është një nga lojtarët më në formë tek Shqipëria, teksa ka shënuar dy gola në po kaq ndeshje në këto eliminatore. Shkodrani tashmë është kthyer në një lider…Armando Sadiku “braktis” kombëtaren

Armando Sadiku është një tjetër mungesë në sulm për dy ndeshjet e radhës. Sulmuesi i Zyrihut nuk ia doli të jetë gati për ndeshjet me Lihtenshtejnin dhe Spanjën. Kontrollet mjekësore…Bayern piketon trajnerin e ri pas Ancelotti

Ne Gjermani dihet, programimi eshte gjithcka, aq me teper ne nje institucion si Bayern Munchen. Bavarezet jane mesuat te planifikojne per nje te ardhme afatgjate, pasi kurrsesi nuk duan qe…Michael Schumacher nuk qëndron dot në këmbë

Avokati i Michael Schumacher ka shpjeguar para gjykatësve gjendjen e klientit të tij, pas padisë që familja e kampionit të “Formula 1” bëri ndaj revistës gjermane “Bunte”. Në një artikull…