Sport

Sherr edhe në mort, përplasen Qerimaj dhe Gjoza

Komuniteti i peshëngritjes dhe i sportit në përgjithësi, i ka dhënë mesditën e së enjtes, lamtumirën, kampionët më të madh të historisë së sportit shqiptar, Ymer Pampurit, i ndarë nga…

Gjeçaj: Optimist për lojtarët e Vllaznisë

Vllaznia në basketboll për meshkuj ndodhet në një gjendje të mirë sportive në këtë fillim viti ndërsa për trajnerin Bledar Gjeçaj i vetmi problem janë temperaturat minus që nuk lejojnë…


Pse Ronaldo është më i mirë se Messi?

“La Gazzetta dello Sport” ka publikuar një video në faqen e internetit, ku zbulon 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është më i mirë se Messi. Ja 10 arsyet: 1. Loja…


Vllaznisë, borxhe të prapambetura

Vllaznia nuk mund të qëndrojë asnjëherë e qetë. Të tjera borxhe kanë trokitur në klubin shkodran për t’u shlyer. Janë afro 30 mijë euro, borxhe të mëparshme për të cilat…
Arsenali e nis me fitore vitin 2017

Arsenali ka fituar në shtëpi ndaj Crystal Palace me rezultat 2-0. Skuadra e Arsene Wenger ka treguar formë të mirë në ndeshjen e parë të vitit të ri, duke arritur…